UP Legal - právní služby
Francouzská 299/98, Praha 10 - Vršovice
+420 777 737 747
info@uplegal.cz
Menu

Obce vs. developeři

Mgr. Lukáš Hojdn, LL.M.
Mgr. Lukáš Hojdn, LL.M.

Dobrý den,

díky návštěvě této stránky se dozvíte vše, co vás zajímá o příspěvcích investorů do obecních rozpočtů a jak je získat, developerských smlouvách a legislativě s tím spojené. Protože je situace každé obce či městské části úplně jiná, rozhodli jsme se nabídnout vám bezplatně náš čas a umožnit, abyste s námi mohli situaci právě vaší obce či městké části konzultovat.

Rozhodli jsme se, že na rozdíl od velké části našich kolegů budeme stát výlučně na straně obcí a městských částí a poskytovat jim maximální možnou podporu při vyjednávání o získání příspěvku od developera do obecního rozpočtu. Téma kontribuce investrů, což je také jedno ze slovních spojení, které se pro příspěvky investorů - stavebníků začal používat, je velice mladé a po právní stránce hodně složité. Zažívá zejména v posledních letech výrazný rozvoj, jež se velice pomalu rozšiřuje z velkých měst i do regionů a menších obcí. Obcím mají tyto příspěvky či kontribuce zajistit alespoň částečné spolufinancování rozvoje infrastruktury, kterou každý nový investor svým projektem bezesporu zatíží. Některá velká města pracují již i na svých vlastních metodikách, které mají určovat pravidla, kolik a kam mají developeři městu přispívat. Z příspěvku, který investoři městu poskytnou, se mohou stavět nové školky, školy, chodníky, hřiště, městské byty apod.

Místo toho, abychom zde psali dlouhé a obecné texty, které beztak nemohou zcela přesně a dostatečně rychle odpovědět na vaše konkrétní otázky, sami Vám zatelefonujeme, vyslechneme si vaše dotazy a rádi na ně odpovíme.

Očekáváme, že stejně, jako naši další spokojení klienti, se nás budete ptát zejména na právní možnosti a mantinely jednání s developery, způsob obrany proti nežádoucím projektům, výši potenciálního příspěvku investora obci, podobu smluvní dokumentace apod.

Vyplňte Váš kontakt a počkejte okolo 30 minut, než Vám zavolám já, nebo jeden z kolegů naší advokátní kanceláře.

Naším cílem je, abyste nemuseli číst hory textů, z nichž jen malá část dopadne na váš případ. Tím ušetříte mnoho času a získáte velice efektivně a rychle právní konzultaci zdarma.

Mgr. Lukáš Hojdn, LL.M.
Mgr. Lukáš Hojdn, LL.M.
Top closearrow-circle-o-downellipsis-v