UP Legal - právní služby
Francouzská 299/98, Prague 10 - Vršovice
+420 777 737 747
info@uplegal.cz
Menu
Copyright

Copyright

Since no article can answer your specific questions precisely, we are happy to dedicate part of our time to discuss your situation for free.

Fill in the contact form and wait for about 30 minutes before you get a phone call from me or one of my colleagues. Our goal is to spare you from reading piles of texts, only a small part of which may apply to your case. This will save you a lot of time and provide you with a quick initial consultation for free, which will help you decide what to do next.

If you would like to contact us immediately, we will be happy to hear from you. You can do this either by email at info@uplegal.cz, or by phone at (+420) 777 737 747.

For the clients of our law firm, we provide legal services in the field of copyright, especially in the field of copyright works or other intangible assets. Our law firm specializes mainly in representing clients in disputes related to copyright protection, especially in disputes over copyright infringement. Furthermore, our law firm specializes in domain disputes.

Our lawyers provide the following legal services:

  • preparation of legal and expert opinions;
  • analysis of documents from the perspective of copyright protection;
  • representing clients in court proceedings and out-of-court negotiations;
  • legal analysis in the field of domain name rights;
  • obtaining trademark registration (including the EU territory).

Žádný článek nemůže zcela přesně odpovědět na konkrétně vaše specifické otázky. Rádi budeme věnovat část našeho času zdarma i vám.

Vyplňte do formuláře Váš kontakt a počkejte okolo 30 minut, než Vám zavolám já, nebo jeden z kolegů naší advokátní kanceláře. Naším cílem je, abyste nemuseli číst hory textů, z nichž jen malá část dopadne na váš případ. Tím ušetříte mnoho času a získáte velice efektivně a rychle úvodní právní konzultaci zdarma tak, abyste se mohli rozhodnout, zda a případně jaké další kroky podstoupíte.

Pokud byste se na nás chtěli sami ihned obrátit, budeme moc rádi. Můžete to udělat buď zprávou na email info@uplegal.cz, nebo telefonicky na 777 737 747.

Top closearrow-circle-o-downellipsis-v