UP Legal - právní služby
Francouzská 299/98, Prague 10 - Vršovice
+420 777 737 747
info@uplegal.cz
Menu
Public Procurement

Public Procurement

Since no article can answer your specific questions precisely, we are happy to dedicate part of our time to discuss your situation for free.

Fill in the contact form and wait for about 30 minutes before you get a phone call from me or one of my colleagues. Our goal is to spare you from reading piles of texts, only a small part of which may apply to your case. This will save you a lot of time and provide you with a quick initial consultation for free, which will help you decide what to do next.

If you would like to contact us immediately, we will be happy to hear from you. You can do this either by email at info@uplegal.cz, or by phone at (+420) 777 737 747.

For the state, regions and municipalities, we provide legal services in the field of public procurement, consisting in the administration of public procurement, including procedures that may follow the procurement procedure. We help public procurement suppliers/tenderers understand regulations related to the procurement procedure and explain the position of a supplier in the individual stages of the procurement procedure. We represent suppliers in court proceedings and before the Office for the Protection of Competition. Our law firm has experience in providing legal services related to the invitation to tender, including in drafting remedial measures.

Our lawyers provide the following legal services:

  • comprehensive administration of public procurement for the state, regions and municipalities;
  • legal analysis of the Public Procurement Act;
  • representing clients in the tender procedure, including the legal assessment of tenders;
  • preparation of documents for tenderers;
  • representing clients in administrative proceedings.

Žádný článek nemůže zcela přesně odpovědět na konkrétně vaše specifické otázky. Rádi budeme věnovat část našeho času zdarma i vám.

Vyplňte do formuláře Váš kontakt a počkejte okolo 30 minut, než Vám zavolám já, nebo jeden z kolegů naší advokátní kanceláře. Naším cílem je, abyste nemuseli číst hory textů, z nichž jen malá část dopadne na váš případ. Tím ušetříte mnoho času a získáte velice efektivně a rychle úvodní právní konzultaci zdarma tak, abyste se mohli rozhodnout, zda a případně jaké další kroky podstoupíte.

Pokud byste se na nás chtěli sami ihned obrátit, budeme moc rádi. Můžete to udělat buď zprávou na email info@uplegal.cz, nebo telefonicky na 777 737 747.

Top closearrow-circle-o-downellipsis-v